за нас

Прикажи соба

Jution Силиконска и гума (Dongguan) копродукции, Ltd е професионална производител специјализирана за развој и производство на силиконски производи, широко се користат во Прибор и housewares. Таа е основана во 2005 година, кој се наоѓа во "фабрика на светот" --DongGuan Сити. Фабриката зафаќа површина од над 8.000 квадратни метри, над 150 квалификувани оператори. Тоа помина SA8000 2014, ISO9001: 2015, ISO14001 2014 година; и добивме " Висока и Нова технологија за претпријатија " на земјата во 2016 година.

Сега во фабриката се состои од силен инженеринг дизајн тим; на работилници производство прецизност мувла; Пост-формирање на оддел; КК оддел, одделот за пакување. Со 3 сета на напредни ЦПУ обработка центри и 3 сета од EDM искра машина за обработка; 30 комплети на пост-формирање на машина за производство, над 10 Печатење & Спреј линија, исто така во сопственост голема прашина Пакување работилница.

Со голема сила и се чувствувате услуги на клиентите, ние спроведе инспекција на сите производи, квалитет е ефикасно заштитени. Ние можеме да дизајн и производство на производи во согласност со барањето на клиентите. Нашите производи се продаваат во повеќе од 30 земји и региони, со Дизни, Кока-Кола, Нестле, Marlboro, Линија Пријатели, Daiso, Здраво, Кити, L'Occitane и други меѓународно реномирани клиенти.

Фабриката отсекогаш бил духот на "квалитет прво, прв клиент, континуирано подобрување" принцип. Искрено обезбедување на висок стандард производи и задоволителна услуга на клиентите. Компанијата цврсто верувам дека со силна, искрена соработка и духот на постојано подобрување, да се осигура дека корисниците можат да уживаат стабилно снабдување, обезбедување квалитет и навремена испорака.  


WhatsApp Online Chat !