Бебе placemat - Кина Jution силиконски и гумени

бебе placemat

Краток опис:

Specification Item Name Silicone Baby Feeding Mat Item No. ZSR005 Shape Can do as request Body Color Can do as request Decal Color Can do as request Finish Glossy & Mirror finish Style Fashion Motif Design Customized Shape Design OEM/ODM Test Standard FDA,LFGB etc. by SGS or ITS Packaging 6pcs/box,48pcs/carton Dimensions Length Can do as request Width Can do as request Height Can do as request Capacity Can do as request Material Body Material 100...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  APPLICATION

  Company strength

  OUR ADVANTAGES

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Силиконски МАТ бебе хранење
  Точка бр ZSR005
  облик Може да се направи како барање
  Боја Може да се направи како барање
  decal боја Може да се направи како барање
  Заврши Сјајна & Огледало заврши
  стил Мода
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард ФДУ LFGB итн од страна на SGS ИТС
  пакување 6pcs / кутија, 48pcs / картон
  димензии
  должина Може да се направи како барање
  ширина Може да се направи како барање
  Висина Може да се направи како барање
  капацитет Може да се направи како барање
  материјал
  тело Материјал 100% Силиконска
  Сликарство материјал (ако е потребно) Може да се направи како барање
  Отпечаток (ако е потребно) Seiko Тип на мастило 1000 или друг вид, сертификат RoHS
  додатоци информации
  капак вклучени Не
  други Не
  тежини
  Нето тежина (g) Може да се направи како барање

 • Претходно:
 • Следно:

 • QQ截图20181122155441

  QQ截图2018112

  QQ截图201811

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !