Bakeware - Кина Jution силиконски и гумени

bakeware

Краток опис:

Specification Item Name Silicone cake mold Item No. ZSR006 Shape Can do as request Body Color Red(can do as request) Decal Color Can do as request Finish Glossy Style Fashion Motif Design Customized Shape Design OEM/ODM Test Standard FDA,LFGB etc. by SGS or ITS Packaging 6pcs/box,48pcs/carton Dimensions Length 29.5cm Width 17.2cm Height 3.5cm Capacity   Material Body Material 100% Silicone Painting Material (if need) Can do as request Imprint (if...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  APPLICATION

  Company strength

  OUR ADVANTAGES

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Силиконски торта мувла
  Точка бр ZSR006
  облик Може да се направи како барање
  Боја Црвениот (може да се направи како барање)
  decal боја Може да се направи како барање
  Заврши Сјајна
  стил Мода
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард ФДУ LFGB итн од страна на SGS ИТС
  пакување 6pcs / кутија, 48pcs / картон
  димензии
  должина 29.5cm
  ширина 17.2cm
  Висина 3.5cm
  капацитет  
  материјал
  тело Материјал 100% Силиконска
  Сликарство материјал (ако е потребно) Може да се направи како барање
  Отпечаток (ако е потребно) Seiko Тип на мастило 1000 или друг вид, сертификат RoHS
  додатоци информации
  капак вклучени Не
  други Не
  тежини
  Нето тежина (g) 121.3G

 • Претходно:
 • Следно:

 • QQ截图20181122155441

  QQ截图2018112

  QQ截图201811

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !