бебе placemat - Кина Jution силиконски и гумени

бебе placemat

Краток опис:

Specification Item Name Silicone collapsible Bowl Item No. ZSR004 Shape Can do as request Body Color Red/Blue/Yellow Decal Color Can do as request Finish Glossy Style Fashion Motif Design Customized Shape Design OEM/ODM Test Standard FDA,LFGB etc. by SGS or ITS Packaging 6pcs/box,48pcs/carton Dimensions Length 13cm Width 11.2cm Height 9cm Capacity 400ML Material Body Material 100% Silicone Painting Material (if need) Can do as request Imprint (if...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  APPLICATION

  Company strength

  OUR ADVANTAGES

  Тагови производ

  спецификација
  Име на предметот Силиконски склопувачки Боул
  Точка бр ZSR004
  облик Може да се направи како барање
  Боја Црвена / сина / жолта
  decal боја Може да се направи како барање
  Заврши Сјајна
  стил Мода
  мотив дизајн прилагодено
  форма дизајн OEM / ODM
  тест Стандард ФДУ LFGB итн од страна на SGS ИТС
  пакување 6pcs / кутија, 48pcs / картон
  димензии
  должина 13cm
  ширина 11.2cm
  Висина 9cm
  капацитет 400ml
  материјал
  тело Материјал 100% Силиконска
  Сликарство материјал (ако е потребно) Може да се направи како барање
  Отпечаток (ако е потребно) Seiko Тип на мастило 1000 или друг вид, сертификат RoHS
  додатоци информации
  капак вклучени Не
  други Не
  тежини
  Нето тежина (g) 92,6

 • Претходно:
 • Следно:

 • QQ截图20181122155441

  QQ截图2018112

  QQ截图201811

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !